Firma sprzątająca biura

Sprzątanie pomieszczeń biurowych

Firma sprzątająca Tczew – Starogard Gdański – dzwoń teraz – zapytaj o cenę tel. 533 916 629

Można odnieść wrażenie, że sprzątanie biur jest o wiele przyjemniejsze i łatwiejsze, niż nasze codzienne domowe porządki. Wszak przestrzeń biurowa to domena dorosłych ludzi, którzy dbają o swoje miejsce pracy i starają się utrzymać ład wokół siebie. To prawda, ale kiedy zdamy sobie sprawę, że w domu ogrania się kilka pomieszczeń, a w biurowcu kilkanaście lub kilkadziesiąt, wszystko zaczyna wyglądać inaczej. Już sama powierzchnia do posprzątania robi wrażenie. Jeśli w domu sprzątamy po kilku osobach i dla kilku osób – tu musimy to zrobić dla znacznie większej grupy. Przestrzeń biurowa to miejsce, w którym na co dzień przebywają nie tylko pracownicy, ale też ich goście, kontrahenci, klienci. Czystość i ład w miejscu odwiedzanym przez dziesiątki a nierzadko i setki osób to warunek konieczny aby miejsce to było dobrze postrzegane, przyjazne i estetyczne. Także: nie narażało ludzi na kłopoty zdrowotne. Sprzątanie powierzchni biurowych na co dzień należy zwykle do samych pracowników – każdy dba o swoje najbliższe otoczenie. Ale raz – dwa razy w tygodniu dobrze zarządzić gruntowne porządki, na które składa się:

 • dokładne odkurzanie wykładzin dywanowych, tapicerowanych siedzisk oraz innych elementów wystroju biura, w których gromadzą się kurz i roztocza
 •  mycie podłóg specjalnymi sprzętem wykorzystywanym np. w sklepach wielkopowierzchniowych
 • mycie okien od wewnątrz oraz mycie szyb w drzwiach wewnętrznych
 • mycie wszystkich powierzchni gładkich: półek, biurek, szafek, blatów w pokojach socjalnych
 • sprzątanie całego pokoju socjalnego
 • odkurzanie wszystkich sprzętów elektrycznych/elektronicznych oraz traktowanie ich oraz najbliższych przedmiotów preparatem antyelektrostatycznym
 • wietrzenie

Takie kompleksowe wykonanie prac najlepiej zlecić firmie dysponującej odpowiednim sprzętem oraz środkami chemicznymi. Firmie znającej specyfikę małych biur w kamienicach i ogromnych open space’ów z niezliczoną ilością boxów.

Doświadczenie firmy sprzątającej jest w cenie

Firma sprzątająca, której zlecimy sprzątanie biura musi mieć doświadczenie w sprzątaniu dużych powierzchni. Wymienione wyżej zadania wymagają dobrej organizacji pracy. Pracownicy ekipy sprzątającej wchodzący na teren biura muszą być bezwzględnie uczciwi. Niedopuszczalne jest zaglądanie do biurek, przeglądanie pozostawionych na biurkach rzeczy. Nierzadko wymaga się od nich umiejętności obsługi sprzętu elektronicznego na takim poziomie, żeby w razie konieczności odłączenia od prądu komputerów, drukarek czy innych urządzeń biurowych nie spowodowali uszkodzeń czy utraty danych. W ogóle wydaje się, że kto chce świadczyć usługi sprzątające w XXI wieku musi nie tylko umieć uporządkować przestrzeń, ale także obchodzić się ze sprzętami elektronicznymi w taki sposób, by nie narażać ich na szwank. Wprawy wymaga np. czyszczenie ekranów i monitorów. Wybór firmy sprzątającej nie może być więc przypadkowy: warto polegać na referencjach uzyskanych od osób zatrudniających już kiedyś daną firmę.

Chemia do sprzątania powierzchni biurowych

Przestrzeń biurowa to miejsce spotkań niezliczonej liczby ludzi. Nic więc dziwnego, że w ramach porządków trzeba także dokonać dezynfekcji klamek, blatów, telefonów stacjonarnych, poręczy schodów – odpowiednie preparaty antybakteryjne zagwarantują aseptyczność powierzchni biurowych tak, żeby nie stała się ona wylęgarnią wirusów i bakterii. Obok dezynfekcji, często zleca się serwisowi sprzątającemu także czyszczenie klimatyzacji. Odpowiednie środki chemiczne zapobiegają również rozwojowi grzybów. Chemia do sprzątania powierzchni biurowych uwzględnia ich publiczny charakter oraz fakt, że narażone są one na zniszczenie o wiele bardziej niż małe powierzchnie mieszkalne. Podłogi z paneli szybciej ulegają starciu i podobnie jak blaty czy framugi drzwi, prędzej tracą swoja warstwę ochronną. Odpowiednia chemia do sprzątania nie tylko usuwa brud i dezynfekuje, ale także przedłuża żywotność materiałów na tyle, by nawet często używane nie wyglądały na zniszczone i przechodzone. Dobry serwis sprzątający ma także doświadczenie w używaniu chemikaliów ekologicznych. Obok specjalistycznej chemii przemysłowej znajdującej zastosowanie w sprzątaniu wszystkich dużych powierzchni, używa się więc preparatów na bazie sody oczyszczonej, które rewelacyjnie eliminują przykre zapachy czy plamy na tapicerce.

Duża powierzchnia – dużo narzędzi

Szatnia, jadalnia, łazienki i ubikacje, pomieszczenia socjalne – duże powierzchnie biurowe mają całe zaplecze, które wymaga doprowadzenia do porządku. Miejsca te narażona są na co dzień na duże natężenie ruchu. Często korzysta się z nich w pośpiechu nie dbając o zachowanie elementarnej czystości. Sprzątanie dużych powierzchni biurowych trzeba więc umiejętnie połączyć z doprowadzaniem do ładu tych pomieszczeń. We wszystkich wymienionych bardzo istotny jest zapach: eliminacja przykrej woni, odświeżanie powietrza oraz utrzymanie wrażenia, że „przed chwilą było sprzątane” (przynajmniej między kolejnymi wejściami pracowników serwisu sprzątającego) to spore wyzwanie.
Na dużych powierzchniach biurowych dobrze sprawdzają się:

 • myjki ciśnieniowe
 • ekstraktory do dywanów i wykładzin
 • mopy parowe
 • myjki parowe do mycia okien
 • jednorazowe wilgotne chusteczki
 • wózki dla serwisu sprzątającego

Im większy arsenał narzędzi oraz chemikaliów ma swojej ofercie ekipa sprzątająca, tym większe prawdopodobieństwo, że poradzi sobie z każdym rodzajem zanieczyszczeń.

Czyste okna – wizytówka biura

Obok wspomnianego wyżej mycia okien od wewnątrz, raz na jakiś czas zleca się mycie okien od zewnątrz. Często wymaga to zastosowania specjalistycznego sprzętu do prac na wysokościach. Warto sprawdzić, czy firma sprzątająca, z którą współpracujemy zatrudnia pracowników ze stosownymi uprawnieniami i dysponuje odpowiednim sprzętem albo czy w razie konieczności wykonania takich prac może kogoś polecić. Zewnętrzne mycie okien wiąże się nie tylko z myciem szyb, ale też czyszczeniem framug i parapetów, które w wielkomiejskich biurowcach często zabrudzone są przez pył smogowy czy ptasie odchody. Gruntowne mycie okien oznacza także czyszczenie żaluzji, verticali rolet wewnętrznych i zewnętrznych. Jeśli choć częściowo są one wykonane z tekstyliów, w grę wchodzi odświeżanie i pranie. Wszystkie zabiegi związane z utrzymaniem czystości okien są dość skomplikowane, warto więc nie czekać do momentu, w którym szyby przestają być transparentne a kwiaty doniczkowe i rolety nadają się jedynie do utylizacji. Rozłożenie prac porządkowych w czasie albo cykliczne zamawianie usług serwisu sprzątającego wydaje się najlepszym rozwiązaniem.

Ile to kosztuje? – Precyzyjna wycena

Koszt sprzątania powierzchni biurowej za każdym razem wyceniamy indywidualnie. Obok metrażu istotne są dla nas dodatkowe informacje o znajdujących się w nich sprzętach oraz ewentualnych dodatkowych potrzebach. Wszystko po to, by wycena była maksymalnie precyzyjna. Planując nawiązanie współpracy z firmą sprzątającą warto ustalić, które prace porządkowe będą wykonywane codziennie (5 albo 7 dni tygodnia), które co kilka dni, a które raz w miesiącu czy jeszcze rzadziej. Taki plan także ułatwi oszacowanie kosztów. Ekipa sprzątająca może też podjąć jednorazowe sprzątanie poremontowe, związane z przeprowadzką, dostosowaniem pomieszczeń do nowego układu boksów albo np. w związku z wizytą mającą się odbyć z dnia na dzień.
Dobra ekipa sprzątająca zna specyfikę poszczególnych rodzajów biur. Inaczej urządzają przestrzeń przedstawiciele branży IT, spece od PR i marketingu czy finansiści. Znajomość branżowych nawyków umożliwia nam takie przygotowanie sprzątanych biur, by nie naruszać ładu umożliwiającego pracownikom efektowne funkcjonowanie na co dzień, nie burzyć ich naturalnego środowiska pracy i jednocześnie uczynić je czystym, schludnym i wolnym od ustrojów chorobotwórczych. W przyjaznym środowisku pracy łatwiej zebrać myśli i być kreatywnym. Porządek w biurze, porządek na biurku, porządek w głowie – tak to działa.