Czyszczenie dywanów

Sprzątanie pomieszczeń biurowych

Czyszczenie dywanów

W zakres usług naszej firmy wchodzi również profesjonalne pranie i czyszczenie wykładzin oraz dywanów.
Czyszczenie przy pomocy specjalistycznego, profesjonalnego sprzętu oraz odpowiednich środków na pewno będzie się różnić oraz będzie efektywniejsze od domowych sposobów i środków.

Ekstrakcyjne czyszczenie dywanów

Ekstrakcyjne mycie dywanów polega na spryskaniu ich powierzchni odpowiednim środkiem, który zostanie odessany z czyszczonej powierzchni razem z brudem. Czyszczenie dywanów tą metodą wymaga użycia specjalnej maszyny natryskowo-ssącej, zwanej ekstraktorem oraz skutecznego preparatu, tzw. presprayu. Przed przystąpieniem do czyszczenia dywanu tą metodą, należy dokładnie go odkurzyć oraz usunąć pojedyncze plamy.
Czyszczenie dywanów suchą pianą

Metoda: sucha piana to rozwiązanie idealne dla osób które znajdą się w sytuacji potrzeby szybkiego czyszczenia dywanów. Nie mogą sobie pozwolić na pranie dywanów na mokro, które wyłącza pomieszczenie z użytku na wiele godzin. Sucha piana zawiera około 5% wody, a zawarte w niej związki powierzchniowo czynne powlekają cząsteczki brudu, a następnie odrywają je od włókien dywanu. Suchą pianę można aplikować na czyszczone powierzchnie ręcznie lub za pomocą maszyny (najczęściej stosuje się szorowarki z wytwornicami piany). Po określonym w instrukcji czasie – dywan należy odkurzyć, usuwając tym samym brud i kryształki piany.

Na mokro czy na sucho?

Pranie dywanów na mokro to tradycyjny sposób. Z pewnością minusem tej metody jest fakt, że wyprany dywan potrzebuje kilkunastu godzin na wyschnięcie. Preparaty używane w czyszczeniu na mokro są dość łagodne, dlatego często mogą nie poradzić sobie z mocno zabrudzonymi powierzchniami. Dywany mogą się odbarwiać i odkształcać (zwłaszcza, jeśli
powtarzamy tę czynność często za pomocą tej samej metody). Czyszczenie dywanów na sucho to gwarancja, że prana powierzchnia naszego dywanu nie zmieni swoich właściwości, ani kolorów. Dzięki suchej pianie zneutralizujemy nieprzyjemne zapachy i usuniemy wszelkiego rodzaju brud (również ten który jest trudny do usunięcia), a także roztocza i grzyby. Dużą zaletą czyszczenia dywanów za pomocą suchej piany jest bardzo krótki czas oczekiwania na wyschnięcie, najczęściej około 2-3 godzin – to kilkukrotnie krócej niż w przypadku tradycyjnego prania dywanów na morko. Ekstrakcyjne mycie dywanów jest tańsze niż czyszczenie za pomocą suchej piany. Jednak pranie na sucho ma zdecydowanie dużo więcej korzyści i jest wygodniejsze.