Usuwanie mchów, porostów, zabrudzeń atmosferycznych z elewacji budynków

Mycie kostki brukowej i usuwanie plam olejowych

 

Nasza firma świadczy również profesjonalne usługi z zakresu czyszczenia elewacji budynków, usuwania mchów, porostów a także zabrudzeń atmosferycznych.

Dlaczego nasza elewacja jest brudna?

Elewacja naszego budynku z upływem czasu stopniowo ciemnieje lub szarzeje pod wpływem zabrudzeń atmosferycznych – pyłów które unoszą się w powietrzu a także deszczu (skład wody deszczowej zależy od czystości powietrza, które napotyka podczas opadania). Woda, a dokładniej wilgoć są głównym czynnikiem powodującym porastanie elewacji mchem i porostami. Mchy pojawiają się zazwyczaj w miejscach wilgotnych i zacienionych, w naszej szerokości geograficznej – najczęściej na północnej (czyli zacienionej) stronie drzew, skał oraz budynków. Porosty to rodzaj grzybów porastają nawet nieprzyjazne dla roślin podłoża, tj.: skały wapienne i granitowe, beton i cegłę, zaprawę murarską, dachówki i właśnie elewację – wykazują też zdolność do przetrwania bez wody.

Jak czyścić elewację? – środki chemiczne – preparaty do czyszczenia elewacji:

Czyszczenie elewacji powinniśmy przeprowadzać za pomocą specjalistycznych środków. Takim preparatem jest właśnie produkt, który znajdą Państwo w naszej ofercie DESCRUST MNF. Jest on produktem kwasowym, który posiada dodatkowo składniki pochłaniające wilgoć – ma również działanie profilaktycznie, utrudniające przywieranie zabrudzeń oraz mchów i porostów do czyszczonych za jego pomocą powierzchni. Za pomocą tego środka pozbędziemy się m.in. resztek cementu, zlikwidujemy osad wapienny, skutecznie usuniemy porosty, mchy i glony. Dzięki preparatowi DESCRUST MNF możliwe jest również usuwanie mchu z kostki brukowej oraz różnych powierzchni metalowych.